למה קניית לייקים רק הורסת לך ?

חברות ועסקים רבים רוצים להראות עד כמה אוהבים אותם והדרך הנפוצה להראות זאת היא כמות גדולה של אוהדים בפייסבוק. קניית לייקים היא האופציה הקלה ביותר להשיג הרבה אוהדים ומהר, אך לא הכי מומלצת בלשון המעטה.

אתרים לקניית לייקים

קיימים הרבה אתרים שמציעים קניית לייקים לדפי פייסבוק, רובם מתבצעים מפרופילים מזוייפים.

הנה דוגמא אחת שמצאתי בפייבר שאומרת כמעט הכל על קניית לייקים:

 

facebook likes buy

 

קניית לייקים – נזקים

לכאורה מה רע בלקנות 4000 לייקים בפחות מ-20 ש"ח ?

אני מבזבז רק 20 ש"ח ואני מקבל תוספת של 4000 אוהדים לדף וכך יחשבו שהרבה אנשים אוהבים את העסק שלי !

קניית לייקים מביאה הרבה יותר נזק מאשר תועלת:

1. בזבוז החשיפה החינמית– החשיפה החינמית בפייסבוק היא קטנה מאוד ולכן כאשר אתם קונים לייקים אתם מבזבזים את החשיפה החינמית שגם ככה היא קטנה על אנשים שכלל לא מעוניינים בתחום שלכם במקרה הטוב ובמקרה היותר גרוע על פרופילים מזוייפים.

2. בזבוז כסף על פרסום– כיוון שהחשיפה החינמית בפייסבוק כל כך קטנה, תצטרכו להוציא כסף מכיסכם כדי שכל האוהדים יראו את הסטאטוסים שלכם. לכן, אם יש לכם אוהדים שאין להם כלל עניין בתחום שלכם אתם בעצם מבזבזים כסף כשאתם מפרסמים לאוהדים של הדף שלכם.

3. האלגוריתם של פייסבוק  ! – האלגוריתם של פייסבוק מזהה את כמות הפעילות בדף ביחס למספר האוהדים ובהתאם לכך קובע כמה זמן הסטאטוסים שלכם ישארו בניוז פיד, כמה גבוה הם יהיו ועוד.

4. פגיעה בתדמית של העסק– כאשר אתם קונים אלפי לייקים מפרופילים מזוייפים אתם פוגעים בתדמית שלכם. לא קשה להבחין בדפים עסקיים שרוב הלייקים שלהם מזוייפים או מאולצים, הפעילות (לייקים לפוסטים, תגובות וכד') בכל דף מצויינת בביטוי "מדברים על כך".

talk

Facebook
Twitter
LinkedIn